Final Results

Pos Bib Name Time ± Age 5k
1. 115 Johnny Roth 00:18:24.8 00:00:00.0 20-29 5k
2. 103 Matt Roth 00:20:53.8 00:02:29.0 20-29 5k
3. 113 Colin Smittle 00:21:55.6 00:03:30.8 15-19 5k
4. 82 Eeva Haapala 00:22:09.0 00:03:44.2 30-39 5k
5. 106 Sylas Smittle 00:22:31.4 00:04:06.6 20-29 5k
6. 108 Mark Roth 00:24:19.5 00:05:54.7 40-70 5k
7. 105 Evan Berg 00:25:02.9 00:06:38.1 12-14 5k
8. 98 Landon Tiede 00:26:37.8 00:08:13.0 12-14 5k
9. 99 Erika Owens 00:28:03.3 00:09:38.5 30-39 5k
10. 110 Moses Drake 00:28:38.8 00:10:14.0 40-70 5k
11. 109 Grace Roth 00:28:56.9 00:10:32.1 40-70 5k
12. 116 Lucas Taylor 00:28:58.3 00:10:33.5 8-11 5k
13. 96 Cameron Thomas 00:29:20.0 00:10:55.2 8-11 5k
14. 93 Tristan Graham 00:29:31.4 00:11:06.6 12-14 5k
15. 94 Yelena Thomas 00:30:05.7 00:11:40.9 30-39 5k
16. 92 Justin Moderie 00:30:08.4 00:11:43.6 40-70 5k
17. 97 Jenn Schellenberg 00:32:11.0 00:13:46.2 30-39 5k
18. 104 Ryan Timmons 00:33:59.6 00:15:34.8 8-11 5k
19. 91 Tanya Janz 00:35:53.2 00:17:28.4 40-70 5k
20. 90 Tereza Balazs 00:35:54.4 00:17:29.6 40-70 5k
21. 107 Sophia Bush 00:36:18.8 00:17:54.0 15-19 5k
22. 111 Kristen Timmons 00:36:42.6 00:18:17.8 12-14 5k
23. 100 Selina Hong 00:39:37.7 00:21:12.9 8-11 5k
24. 88 Claire Monahan 00:39:43.0 00:21:18.2 15-19 5k
25. 86 Brienne Monahan 00:39:50.2 00:21:25.4 12-14 5k
26. 102 Alona Balika 00:41:13.4 00:22:48.6 30-39 5k
27. 89 Ruthie Smith 00:42:37.7 00:24:12.9 30-39 5k
28. 87 Maryanne Heneveld 00:43:08.3 00:24:43.5 40-70 5k
29. 101 Micheal Balika 00:43:19.6 00:24:54.8 8-11 5k
30. 77 Karen Schroeder 00:45:00.0 00:26:35.2 40-70 5k
31. 78 Della Hamilton 00:45:01.0 00:26:36.2 40-70 5k
32. 74 Karl Heneveld 00:48:20.3 00:29:55.5 15-19 10k
33. 72 Kurt Schroeder 00:51:55.7 00:33:30.9 15-19 10k
34. 73 Jonathan Robins 00:52:54.4 00:34:29.6 15-19 10k
35. 76 Lars Schroeder 00:52:59.3 00:34:34.5 40-70 10k
36. 75 Skylar Bloomhart 00:53:44.4 00:35:19.6 15-19 10k
T37. 79 Cathy Casper 00:56:52.9 00:38:28.1 40-70 5k
T37. 80 Leo Casper 00:56:52.9 00:38:28.1 40-70 5k