Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 138 Fredd Grönvall 00:32:10.6 00:00:00.0 Man Roma IF
2. 139 Marcus Larsson 00:36:19.5 00:04:08.9 Man KA3
3. 140 Tomas Ängshammar 00:37:56.2 00:05:45.6 Man
4. 166 Felix Bäckstäde 00:38:54.1 00:06:43.5 Man Follingboloppet
5. 151 Roger Sandberg 00:38:57.6 00:06:47.0 Man Tärnsjö IF
6. 154 Magnus Sundgren 00:39:14.2 00:07:03.6 Man
7. 157 Niklas Carlberg 00:39:17.6 00:07:07.0 Man Team Sportia Visby
8. 141 Trygve Jensen 00:39:21.9 00:07:11.3 Man
9. 187 Tobias Johansson 00:39:26.3 00:07:15.7 Man Primärvårdens sjukgymnastmottagning
10. 142 Sebastian Pollack 00:39:48.4 00:07:37.8 Man Roma IF
11. 117 Sofie Kindberg 00:39:59.5 00:07:48.9 Kvinna
12. 135 Per Karlsson 00:40:07.5 00:07:56.9 Man
13. 175 Håkan Mattsson 00:40:29.2 00:08:18.6 Man SkV-it
14. 112 Lin Mandelberg 00:40:36.9 00:08:26.3 Kvinna Roma IF
15. 103 Ida Söderdahl 00:40:48.5 00:08:37.9 Kvinna Intersport
16. 185 Arvid Lundqvist 00:41:07.0 00:08:56.4 Man Wisby Söder Vårdcentral
17. 145 Joakim Ahlvin 00:41:37.7 00:09:27.1 Man
18. 150 Edvin Eriksson 00:41:41.1 00:09:30.5 Man
19. 161 Andreas Sundvall 00:42:01.4 00:09:50.8 Man
20. 144 Mattias White 00:42:24.3 00:10:13.7 Man
21. 169 Robin Goffe 00:42:53.5 00:10:42.9 Man Destination Gotland lag 2
T22. 181 Johan Lagerstrand 00:43:16.9 00:11:06.3 Man Swedavia Visby Airport
T22. 143 Mats Åkesson 00:43:16.9 00:11:06.3 Man
24. 137 Erik Nilsson 00:43:29.9 00:11:19.3 Man
25. 149 Jakob Schwartz 00:43:58.8 00:11:48.2 Man
26. 174 Daniel Vigström 00:44:03.8 00:11:53.2 Man SkV-it
27. 160 Martin Karlsson 00:44:32.7 00:12:22.1 Man
T28. 183 Thomas Zielinski 00:46:02.2 00:13:51.6 Man länsstyrelsen 3
T28. 184 Johan Gråberg 00:46:02.2 00:13:51.6 Man länsstyrelsen 1
30. 198 Thomarcus Anderssonndström 00:46:33.0 00:14:22.4 Man Gnisvärd
31. 164 Mattias Österdahl 00:46:41.8 00:14:31.2 Man Follingboloppet
T32. 192 Johan Gardelius 00:46:58.7 00:14:48.1 Man Intersport
T32. 200 Mikael Wistrand 00:46:58.7 00:14:48.1 Man Trelleborg IPS Lag 1
34. 197 Jimmy Hardingz 00:47:44.5 00:15:33.9 Man Gute Glass
35. 136 Tobias Spegellexne 00:48:04.2 00:15:53.6 Man
36. 162 Johan Persson Bergius 00:48:09.0 00:15:58.4 Man Follingboloppet
37. 186 Per Gardelin 00:48:35.5 00:16:24.9 Man Grant Thornton AB
38. 182 Erik Svensson 00:48:37.9 00:16:27.3 Man Distriktsveterinärerna Gotland lag 1
39. 199 Andreé Andersson 00:48:43.5 00:16:32.9 Man Gnisvärd
40. 196 Oscar Gyllenfjellärä 00:48:53.0 00:16:42.4 Man Fort och rätt
41. 195 Andreas Söderlund 00:48:54.0 00:16:43.4 Man Fort och rätt
42. 104 Ida Arweson 00:49:02.3 00:16:51.7 Kvinna Totalförsvarsrunners F17G
43. 170 Mattias Boman 00:49:09.5 00:16:58.9 Man Destination Gotland lag 2
44. 171 Stefan Carlsson 00:49:13.4 00:17:02.8 Man Destination Gotland lag 1
45. 194 Kent Thomsson 00:49:25.9 00:17:15.3 Man Keges grosshandel
46. 176 André Warg 00:49:27.4 00:17:16.8 Man Orionskolan lag 4
47. 191 Per Norrby 00:50:14.3 00:18:03.7 Man Totalförsvarsrunners F17G
48. 116 Olof Olofsson 00:50:58.2 00:18:47.6 Man
49. 148 Michael Lidström 00:51:16.6 00:19:06.0 Man
50. 692 Frida Andersson 00:51:46.7 00:19:36.1 Kvinna
51. 173 Iain Robertsson 00:52:49.5 00:20:38.9 Man Destination Gotland lag 1
52. 102 Anna Yttergren 00:52:58.5 00:20:47.9 Kvinna Gute Glass
53. 158 Johannes Holm 00:53:08.8 00:20:58.2 Man
54. 188 Henrik Hagström 00:53:12.3 00:21:01.7 Man Totalförsvarsrunners F17G
55. 167 Daniel Boman 00:53:20.0 00:21:09.4 Man Team B
56. 118 Linda Hansson 00:53:39.8 00:21:29.2 Kvinna
57. 165 Adam Österdahl 00:53:41.9 00:21:31.3 Man Follingboloppet
58. 113 Therése Iverby Gardell 00:54:07.5 00:21:56.9 Kvinna
59. 159 Stefan Persson 00:54:25.0 00:22:14.4 Man
60. 177 Thomas Pettersson 00:54:58.6 00:22:48.0 Man Orionskolan lag 3
61. 106 Anna Sorby 00:55:17.1 00:23:06.5 Kvinna länsstyrelsen 2
62. 107 My Mattsdotter 00:55:50.1 00:23:39.5 Kvinna länsstyrelsen 2
63. 111 Pernilla Åberg 00:55:52.5 00:23:41.9 Kvinna Vismut
64. 110 Åsa Yttergren 00:56:04.8 00:23:54.2 Kvinna Team Marjon
65. 147 Oskar Gardell 00:56:23.7 00:24:13.1 Man
66. 101 Alexandra Sellin 00:56:28.8 00:24:18.2 Kvinna Gnisvärd
67. 193 Jonas Karlström 00:56:30.9 00:24:20.3 Man Keges grosshandel
68. 189 Örjan Lindqvist 00:56:34.4 00:24:23.8 Man Totalförsvarsrunners F17G
69. 109 Jennifer Björk 00:57:34.2 00:25:23.6 Kvinna Team B
70. 108 Alvina Edmundsson 00:57:52.5 00:25:41.9 Kvinna Destination Gotland lag 2
71. 115 Tilda Nikolausson 00:59:31.7 00:27:21.1 Kvinna
72. 153 Mikael Väärä 00:59:45.9 00:27:35.3 Man
73. 168 Thomas Kocijan 01:00:12.4 00:28:01.8 Man EMMÅT Runners
74. 190 Stefan Jönsson Levin 01:00:26.9 00:28:16.3 Man Totalförsvarsrunners F17G
75. 178 Kenth Lindqvist 01:00:40.7 00:28:30.1 Man Orionskolan lag 1
76. 152 Roland Olsson 01:01:36.0 00:29:25.4 Man
77. 155 Thomas Landström 01:02:41.9 00:30:31.3 Man Grant Thornton AB
78. 156 Göran Ahlin 01:05:37.1 00:33:26.5 Man Peab IF