Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 55 Ross Wayne 00:29:38.2 00:00:00.0 5k
2. 98 David O'donoghue 00:33:32.8 00:03:54.6 5k
3. 51 Tom Couldwell 00:38:56.8 00:09:18.6 10k
4. 17 Corin Wiltshire 00:39:12.3 00:09:34.1 10k Swindon Striders
5. 11 John Marsland 00:39:43.0 00:10:04.8 5k cc Wessex Canicross
6. 81 Maurice Price 00:41:31.3 00:11:53.1 10k
T7. 87 Lisa Chapman 00:41:45.7 00:12:07.5 5k Shin Splints
T8. 84 Lorraine Fleming 00:41:45.7 00:12:07.5 5k Shin splints
T8. 85 Alison Button 00:41:45.7 00:12:07.5 5k
10. 35 Johnny Bailey 00:42:39.7 00:13:01.5 10k cc Wroughton whippetts
11. 99 Katie O'donoghue 00:43:15.5 00:13:37.3 5k
12. 74 Corinne Clark 00:43:18.0 00:13:39.8 5k Cirencester AC
13. 54 Zodwa Chasokela 00:43:42.3 00:14:04.1 5k
14. 83 Terry Genn 00:45:10.2 00:15:32.0 5k Highworth RC
15. 88 Michael Gilbert 00:45:29.4 00:15:51.2 10k Calne Running Club
16. 73 Trevor Smith 00:46:31.9 00:16:53.7 10k Cirencester AC
17. 94 Graeme Winspear 00:46:46.7 00:17:08.5 10k
18. 31 Adam Edwards 00:47:14.9 00:17:36.7 10k Chippenham Harriers
19. 91 Lisa Oneil 00:47:52.2 00:18:14.0 10k
20. 53 Paula Garratt 00:48:24.3 00:18:46.1 10k cc Wessex Canicross
21. 62 Charles Obrien 00:48:32.6 00:18:54.4 10k Chippenham Harriers
22. 12 Danielle Bishell 00:48:53.7 00:19:15.5 10k cc Wessex Canicross
23. 60 Bill Egginton 00:49:49.2 00:20:11.0 10k
24. 66 Kenny Molyneux 00:50:06.1 00:20:27.9 10k Calne Running Club
25. 59 Paul Fishwick 00:50:55.4 00:21:17.2 10k Bassett Hounds RC
26. 96 David Lee 00:51:40.0 00:22:01.8 10k
27. 29 Liam Smith 00:51:53.4 00:22:15.2 10k Slinn Allstars
28. 92 Kieran Grehan 00:52:35.3 00:22:57.1 10k
29. 28 Vikki Butler 00:53:03.2 00:23:25.0 10k
30. 57 Derek Purvis 00:53:22.5 00:23:44.3 10k
31. 38 Nicola Wylie 00:53:30.7 00:23:52.5 10k
32. 15 Alison Leighfield 00:53:32.6 00:23:54.4 5k
33. 4 Tim Shackel 00:54:53.3 00:25:15.1 10k
34. 30 Jacqueline Scott 00:55:14.2 00:25:36.0 10k
35. 64 Nathan Field 00:55:31.2 00:25:53.0 10k
36. 100 Danny Waterhouse 00:55:35.8 00:25:57.6 10k
37. 14 Rodger Heath 00:55:58.0 00:26:19.8 10k Marlborough Running Club
T38. 71 Darren Gunn 00:56:19.3 00:26:41.1 10k
T38. 70 Ryan Hilligenn 00:56:19.3 00:26:41.1 10k
40. 7 Mirza Dulull 00:56:53.0 00:27:14.8 10k Slinn Allstars
41. 79 Katie North 00:57:27.7 00:27:49.5 10k
42. 8 Lucy Williams 00:57:44.9 00:28:06.7 10k cc Wessex Canicross
43. 10 Samatha Cooper 00:57:59.4 00:28:21.2 10k cc Wessex Canicross
44. 42 Karen Davies 00:59:15.2 00:29:37.0 10k
45. 52 Darren Scragg 00:59:20.8 00:29:42.6 10k
46. 93 Michelle Cope 00:59:44.9 00:30:06.7 10k
T47. 80 Kerry Shardlow 00:59:58.5 00:30:20.3 10k
T47. 95 Lanrie Beyndn 00:59:58.5 00:30:20.3 10k
49. 67 Huw Mellor 01:00:02.3 00:30:24.1 10k Ferham Frolickers
50. 56 Johnny Doyle 01:01:39.2 00:32:01.0 10k Swindon Striders
51. 86 Nanette Hall 01:02:53.7 00:33:15.5 10k cc Canicross West Berks & Surrounding areas
T52. 39 Zara Pond 01:03:19.5 00:33:41.3 10k Chippenham Harriers
T52. 44 Greig Alderton 01:03:19.5 00:33:41.3 10k
54. 36 Emily Simpson 01:03:53.6 00:34:15.4 10k Slinn Allstars
55. 48 Rachel Cooper 01:04:12.5 00:34:34.3 10k Thruxton Warriors
56. 1 Melissa Cashmore 01:04:20.1 00:34:41.9 10k
57. 65 Barbara Thomas 01:05:09.8 00:35:31.6 10k Cirencester AC
T58. 5 Tracy Titcombe 01:05:26.6 00:35:48.4 10k
T58. 6 Anton Andersen 01:05:26.6 00:35:48.4 10k
60. 46 Katie Mcphedran 01:05:52.3 00:36:14.1 10k
61. 82 Lisa Darling 01:07:03.4 00:37:25.2 10k
62. 40 Zena Williams 01:08:47.0 00:39:08.8 10k
63. 37 Renata Bartucz 01:10:06.8 00:40:28.6 10k
T64. 68 Hanna Aries 01:10:27.5 00:40:49.3 10k Highworth RC
T64. 27 Rachael Rodia 01:10:27.5 00:40:49.3 10k
66. 33 Jackie Evans 01:11:04.3 00:41:26.1 10k
67. 32 Tony Sayer 01:11:06.5 00:41:28.3 10k
68. 19 Julie Margerum 01:11:18.9 00:41:40.7 10k Slinn Allstars
69. 78 Jamie Hobbs 01:11:37.6 00:41:59.4 10k
70. 24 Karen Miller 01:11:54.3 00:42:16.1 10k Highworth RC
71. 61 Helen Osborne 01:12:10.1 00:42:31.9 10k Bassett Hounds RC
72. 58 Vicky Long 01:12:47.9 00:43:09.7 10k cc Wessex Canicross
73. 47 Chiyo Porter 01:13:11.2 00:43:33.0 10k
74. 69 Perry Naylor 01:13:17.2 00:43:39.0 10k
T75. 90 Jackie Janisch 01:15:43.3 00:46:05.1 10k
T75. 63 Anthony Field 01:15:43.3 00:46:05.1 10k
T77. 25 Kathy Doyle 01:17:16.1 00:47:37.9 10k Shin Splints
T77. 26 Karol Richardson 01:17:16.1 00:47:37.9 10k Shin Splints
T79. 97 Steph Prescott 01:24:31.8 00:54:53.6 10k
T80. 75 Zoe Hill 01:24:31.8 00:54:53.6 10k
T80. 76 Jayne Mohammed 01:24:31.8 00:54:53.6 10k