Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 133 Michele Belluschi 00:21:04.5 00:00:00.0 M
2. 135 Gianluca Bello 00:22:32.0 00:01:27.5 M
3. 191 Luca Ponti 00:22:41.1 00:01:36.6 M G.P GAZZADA
4. 160 Valerio Garbarino 00:23:46.4 00:02:41.9 M ATL. NERVIANESE
5. 30 Arnold Eibensteiner 00:24:16.0 00:03:11.5 M UNION RLC STERNGARLT
6. 78 Marco Tiozzo 00:24:24.7 00:03:20.2 M ATLETICA AZZURRA GARBAGNATE
7. 79 Mauro Toniolo 00:24:39.7 00:03:35.2 M ATLETICA VERBANO
8. 70 Tiziano Santaterra 00:24:50.3 00:03:45.8 M
9. 53 Paolo Negretto 00:24:58.2 00:03:53.7 M RUNNERS VALBOSSA
10. 177 Francesco Tarasco 00:25:17.5 00:04:13.0 M ROVELLASCA
11. 113 Gianluca Dal Bosco 00:25:34.9 00:04:30.4 M 3V
12. 219 Stefano Caruso 00:25:36.7 00:04:32.2 M MEZZANESE
13. 108 Stefano Bordanzi 00:25:53.7 00:04:49.2 M VALBOSSA
T14. 138 Ilaria Dal Magro 00:26:02.3 00:04:57.8 F SCI NORDICO
T14. 87 Marco Zarantonello 00:26:02.3 00:04:57.8 M RUNNERS VALBOSSA
16. 202 Paolo Valente 00:26:21.9 00:05:17.4 M 3V
17. 20 Francesco Conte 00:26:26.7 00:05:22.2 M RUNNERS VALBOSSA
18. 109 Antonio Rondinelli 00:26:32.0 00:05:27.5 M VALBOSSA
19. 51 Bianca Morvillo 00:26:37.4 00:05:32.9 F UNION RLC STERNGARTL
20. 199 Gabriele Forasacco 00:26:51.0 00:05:46.5 M SAN MARCO
21. 60 Francesco Piccinelli 00:27:10.9 00:06:06.4 M ATLETICA VERBANO
22. 161 Cecilia Curti 00:27:15.8 00:06:11.3 F CUS INSUBRIA
23. 11 Paolo Busti 00:27:15.9 00:06:11.4 M
24. 170 Paolo Brusa 00:27:23.6 00:06:19.1 M SCI NORDICO
T25. 55 Mario Panariello 00:27:32.3 00:06:27.8 M CARDATLETICA
T25. 186 Stefano Bernardi 00:27:32.3 00:06:27.8 M VALBOSSA
27. 125 Patrick Burgev 00:27:38.1 00:06:33.6 M SCI NORDICO
28. 6 Fabio Battaini 00:27:46.3 00:06:41.8 M RUNNERS VALBOSSA
29. 15 Alessio Castiglioni 00:27:56.5 00:06:52.0 M POLISPORTIVA ROVATESE
30. 132 Andrea Zaccheo 00:27:59.5 00:06:55.0 M GSA VALSESIA
31. 27 Elisabetta Di Gregorio 00:28:04.6 00:07:00.1 F
32. 61 Fabio Pisarra 00:28:06.5 00:07:02.0 M GSO RUNNING VILLA CORTESE
33. 143 Daniele Maiolo 00:28:11.4 00:07:06.9 M SOI INVERUNO
34. 38 Maria Cristina Guzzi 00:28:14.1 00:07:09.6 F ATLETICA SAN MARCO
35. 34 Nicola Girardini 00:28:16.8 00:07:12.3 M BRADIPO ZOPPO
T36. 205 Carlo Maroni 00:28:23.3 00:07:18.8 M
T36. 33 Nicolo Genovese 00:28:23.3 00:07:18.8 M SCI NORDICO VARESE
38. 193 Daniele Crespi 00:28:26.4 00:07:21.9 M ANIMA TRAIL
T39. 182 Maurizio Rachelli 00:28:32.1 00:07:27.6 M RUNCARD
T39. 153 Raffaele Capozzoli 00:28:32.1 00:07:27.6 M ATL. GAVIRATE
41. 46 Alberto Mazzalovo 00:28:39.6 00:07:35.1 M POLISPORTIVA ROVATESE
42. 83 Roman Zackharcuk 00:29:03.3 00:07:58.8 M SCI NORDICO VARESE
43. 167 Diego Donativo 00:29:08.4 00:08:03.9 M ANIMA TRAIL
44. 102 Damiano Piatto 00:29:12.3 00:08:07.8 M SCI NORDICO
T45. 172 Alessandro Bianchini 00:29:17.1 00:08:12.6 M GAM WHIRPOOL
T45. 165 Flavio Dal Ferro 00:29:17.1 00:08:12.6 M 3V
47. 210 Gabriele Pesce 00:29:19.7 00:08:15.2 M TEAM LARIO
48. 203 Yousef Taubi 00:29:25.3 00:08:20.8 M
49. 90 Ivan Zullo 00:29:28.7 00:08:24.2 M VICENZA MARATHON
50. 41 Andrea Larroux 00:29:30.6 00:08:26.1 M RUNCARD
51. 84 Piero Angelo Zanetti 00:29:32.6 00:08:28.1 M CAMPUS VARESE RUNNERS
52. 69 Paolo Rovere 00:29:36.5 00:08:32.0 M RUNNERS VALBOSSA
53. 114 Paolo Manfrin 00:29:40.2 00:08:35.7 M 3V
T54. 74 Elena Soffia 00:29:57.9 00:08:53.4 F GS MARATONETI CASSANO
T55. 103 Fabrizio Crisafio 00:29:57.9 00:08:53.4 M ATLETICA 3V
T55. 67 Carlo Premoli 00:29:57.9 00:08:53.4 M GS MARATONETI CASSANO
57. 169 Stefano Modesti 00:30:01.0 00:08:56.5 M VALBOSSA
58. 194 Antonio Gattulli 00:30:14.4 00:09:09.9 M VERBANO
59. 189 Alessandro Cappuccio 00:30:17.7 00:09:13.2 M RAWGAN RUN
T60. 44 Daniele Madron 00:30:19.8 00:09:15.3 M ATHLOS RUNNER
T60. 1 Daniele Acquaviva 00:30:19.8 00:09:15.3 M
62. 192 Luca Ferrari 00:30:22.6 00:09:18.1 M 7 LAGHI
63. 7 Michele Beverina 00:30:28.4 00:09:23.9 M OTC SSD ARL
64. 175 Paolo Fusato 00:30:30.5 00:09:26.0 M SETTELAGHI
65. 71 Mario Saviori 00:30:32.4 00:09:27.9 M 7 LAGHI RUNNERS
66. 42 Massimiliano Leva 00:30:34.7 00:09:30.2 M PODISTI VALLE OLONA
67. 197 Diego Valceschini 00:30:37.6 00:09:33.1 M
68. 173 Cristiano Boscariol 00:30:40.9 00:09:36.4 M ANIMA TRAIL
69. 126 Marino Ancelsti 00:30:56.7 00:09:52.2 M 3V
70. 81 Stefano Valeretto 00:30:58.6 00:09:54.1 M
71. 176 Marco Tarasco 00:31:15.4 00:10:10.9 M AERMACCHI
72. 10 Matteo Bregani 00:31:23.7 00:10:19.2 M RUNNERS VALBOSSA
73. 220 Marta Dani 00:31:35.3 00:10:30.8 F VALBOSSA
74. 63 Riccardo Pozzi 00:31:42.7 00:10:38.2 M PODISTI VALLE OLONA
75. 3 Giuseppe Andreacchio 00:31:58.4 00:10:53.9 M
76. 139 Laura Uboldi 00:32:00.5 00:10:56.0 F OTC COMO
77. 88 Alessandro Zaro 00:32:06.8 00:11:02.3 M ATLETICA SAN MARCO
78. 187 Bruno Roncato 00:32:16.6 00:11:12.1 M AT.MALNATE
79. 159 Moreno Campana 00:32:19.3 00:11:14.8 M
80. 99 Vittorio Ciresa 00:32:23.1 00:11:18.6 M 3 V
81. 200 Alessandro Orlando 00:32:25.6 00:11:21.1 M
82. 185 Saverio Di Fazio 00:32:30.2 00:11:25.7 M VALBOSSA
83. 9 Gabriele Bianchi 00:32:37.7 00:11:33.2 M GS MARATONETI CASSANO
84. 18 Elena Colombo 00:32:41.9 00:11:37.4 F
85. 146 Massimo Binaghi 00:32:46.6 00:11:42.1 M SOI INVERUNO
T86. 201 Andrea Ortelli 00:33:03.5 00:11:59.0 M SAN MARCO
T87. 195 Mauro Contini 00:33:03.5 00:11:59.0 M 3 V
T88. 196 Giuseppe Vizza 00:33:03.5 00:11:59.0 M
T89. 17 Walter Chiari 00:33:03.5 00:11:59.0 M ATLETICA 3V
T90. 145 Adriano Caru 00:33:03.5 00:11:59.0 M ATL.CASORATE
T90. 54 Francesco Oieni 00:33:03.5 00:11:59.0 M
92. 148 Caterina Fornaso 00:33:05.6 00:12:01.1 F
93. 95 Enrico Pra Floriani 00:33:19.5 00:12:15.0 M SCI NORDICO VARESE
94. 112 Gianni Scandroglio 00:33:23.5 00:12:19.0 M
95. 52 Fabrizio Mottura 00:33:27.3 00:12:22.8 M BRADIPO ZOPPO
96. 98 Luca Daverio 00:33:28.4 00:12:23.9 M
97. 35 Giovanni Grassini 00:33:30.6 00:12:26.1 M CAMPUS VARESE RUNNERS
98. 149 Dario Ferrari 00:33:32.2 00:12:27.7 M
99. 154 Petter Goergen 00:33:34.4 00:12:29.9 M ATL. GAVIRATE
100. 208 Nelson Marrocco 00:33:36.3 00:12:31.8 M RUNNER VARESE
101. 45 Riccardo Marcazzani 00:33:38.1 00:12:33.6 M BRADIPO ZOPPO
102. 127 Mario Donadei 00:33:39.9 00:12:35.4 M P.MEZZANESE
103. 122 Stefano Bianchi 00:33:41.8 00:12:37.3 M P.MEZZANESE
104. 124 Giulia Girardi 00:33:44.3 00:12:39.8 F SCI NORDICO
105. 168 Fabio Battilana 00:33:47.6 00:12:43.1 M
T106. 28 Aniello Di Spirito 00:33:54.0 00:12:49.5 M RUNNERS VALBOSSA
T106. 36 Rita Grisotto 00:33:54.0 00:12:49.5 F RUNNERS VALBOSSA
108. 178 Enzo Acierno 00:33:56.9 00:12:52.4 M
T109. 164 Franco Segre 00:34:01.3 00:12:56.8 M ANIMA TRAIL
T109. 111 Enzo Pronesti 00:34:01.3 00:12:56.8 M MAR.MOZZATESI
111. 14 Claudio Casaroli 00:34:03.6 00:12:59.1 M
112. 115 Gerardo Ciampi 00:34:09.9 00:13:05.4 M
113. 80 Riccardo Valeretto 00:34:13.0 00:13:08.5 M
114. 119 Maurizio Bravin 00:34:16.0 00:13:11.5 M
115. 180 Luca Palmonari 00:34:25.2 00:13:20.7 M ANIMA TRAIL
116. 104 Silvio Montalbetti 00:34:26.9 00:13:22.4 M
T117. 131 Alessandro Anelli 00:34:43.3 00:13:38.8 M PODISTI V.OLONA
T118. 221 Davide Premoli 00:34:43.3 00:13:38.8 M
T119. 31 Antonella Flauto 00:34:43.3 00:13:38.8 F ATLETICA 3V
T120. 117 Manrico Marcozzi 00:34:43.3 00:13:38.8 M
T121. 147 Marco Vicario 00:34:43.3 00:13:38.8 M VALBOSSA
T121. 181 Alessandra De Palma 00:34:43.3 00:13:38.8 M ANIMA TRAIL
123. 144 Patrizia Pacco 00:34:47.9 00:13:43.4 F ATL. CASORATE
124. 24 Angelo De Mieri 00:35:01.2 00:13:56.7 M RUNNERS VALBOSSA
T125. 142 Matteo Ferraiolo 00:35:11.0 00:14:06.5 M OTC
T126. 82 Tommaso Volpicella 00:35:11.0 00:14:06.5 M
T126. 72 Giuseppe Secco 00:35:11.0 00:14:06.5 M RUNNERS VALBOSSA
128. 136 Laura Piccioli Cappelli 00:35:15.2 00:14:10.7 F
129. 5 Antonio Barbiero 00:35:18.7 00:14:14.2 M
130. 121 Giovanni Orru 00:35:33.6 00:14:29.1 M GAVIRATE
T131. 214 Gianluca Manzoni 00:35:37.5 00:14:33.0 M
T131. 25 Agostino De Zulian 00:35:37.5 00:14:33.0 M CUS INSUBRIA
133. 21 Giulia Corti 00:35:53.8 00:14:49.3 F SCI NORDICO VARESE
134. 89 Marco Zen 00:35:53.9 00:14:49.4 M SCI NORDICO VARESE
135. 140 Virna Alberti 00:36:02.3 00:14:57.8 F RUNCARD
136. 141 Giacomo Armeni 00:36:07.1 00:15:02.6 M VARESE RUNNER
137. 171 Giacomo Bonfadini 00:36:17.6 00:15:13.1 M
138. 8 Roberto Beverina 00:36:30.5 00:15:26.0 M OTC SSD ARL
139. 188 Cinzia Ponzetti 00:36:37.0 00:15:32.5 F GAP SARONNO
140. 116 Luigi Ferorldi 00:36:42.6 00:15:38.1 M
141. 163 Francesca Guagni 00:36:58.6 00:15:54.1 F ATL. FORNACE
T142. 107 Fabio Paglini 00:37:04.7 00:16:00.2 M BPM SPA
T142. 162 Ileana Piotti 00:37:04.7 00:16:00.2 F
144. 215 Elio Barbiero 00:37:07.2 00:16:02.7 M CASORATE
145. 13 Marco Carcano 00:37:09.6 00:16:05.1 M
146. 151 Ivano Parolin 00:37:12.3 00:16:07.8 M 3 V
147. 118 Chiara Barassi 00:37:14.3 00:16:09.8 F
148. 174 Dario Tammaro 00:37:18.5 00:16:14.0 M
149. 23 Angelo De Luca 00:37:23.5 00:16:19.0 M RUNNERS VALBOSSA
150. 128 Giovanni Bassetti 00:37:26.5 00:16:22.0 M 3V
151. 129 Alessandro Camporelli 00:37:29.6 00:16:25.1 M P.MEZZANESE
152. 48 Giuseppe Micalizzi 00:37:32.2 00:16:27.7 M RUNNERS VARESE
153. 19 Roberto Comolli 00:37:34.7 00:16:30.2 M 7 LAGHI RUNNERS
T154. 16 Lorenzo Cazzaro 00:37:43.4 00:16:38.9 M BRADIPO ZOPPO
T154. 183 Fabio Zerini 00:37:43.4 00:16:38.9 M PODISTI VALLE OLONA
156. 130 Michele Immobile 00:37:51.6 00:16:47.1 M ATHLON RUNNER
157. 77 Michaela Tedde 00:38:06.4 00:17:01.9 F
158. 218 Gabriele Bertelli 00:38:08.5 00:17:04.0 M BUMBASINA
159. 86 Mario Zanotti 00:38:11.3 00:17:06.8 M RUNNERS VALBOSSA
160. 204 Vigilio Magri 00:38:55.8 00:17:51.3 M
T161. 212 Matteo Anselmi 00:39:01.4 00:17:56.9 M
T161. 216 Lorena Maboniu 00:39:01.4 00:17:56.9 F CASORATE
163. 2 Luigi Gerosa 00:39:12.6 00:18:08.1 M
164. 75 Gilda Pesenti 00:39:16.8 00:18:12.3 F RUNNERS VALBOSSA
165. 158 Renato Sciarini 00:39:26.9 00:18:22.4 M MORAZZONE
166. 206 Daniele Taddei 00:39:40.4 00:18:35.9 M RUN CARD
167. 217 Marco Cattaneo 00:39:42.6 00:18:38.1 M BUMBASINA
168. 22 Luciano Dalle Fratte 00:39:45.3 00:18:40.8 M VALBOSSA
169. 123 Barbara Imbres 00:39:50.7 00:18:46.2 F P.MEZZANESE
170. 222 Iolanda Santafata 00:40:25.9 00:19:21.4 F ATL. GAVIRATE
171. 26 Francesco Del Bosco 00:40:28.3 00:19:23.8 M SCI NORDICO VARESE
T172. 166 Pietro Invernizzi 00:40:36.8 00:19:32.3 M ANIMA TRAIL
T172. 105 Giacinto Corrias 00:40:36.8 00:19:32.3 M BPM SPA
174. 49 Giorgio Montalbetti 00:40:40.9 00:19:36.4 M 7 LAGHI RUNNERS
T175. 76 Guido Tamborini 00:40:58.3 00:19:53.8 M 7 LAGHI RUNNERS
T176. 211 Giorgio Andreoletti 00:40:58.3 00:19:53.8 M
T176. 179 Lino Sica 00:40:58.3 00:19:53.8 M
178. 137 Gianni Chiarello 00:41:13.5 00:20:09.0 M SKORPION
179. 184 Emanuela Floris 00:41:17.8 00:20:13.3 F PODISTI VALLE OLO
180. 97 Luciano Stara 00:41:47.1 00:20:42.6 M
181. 198 Sandra Spera 00:42:21.5 00:21:17.0 F
182. 58 Luigi Pellegrini 00:42:26.1 00:21:21.6 M CAMPUS VARESE RUNNERS
183. 110 Elena Lai 00:42:36.8 00:21:32.3 F VALBOSSA
T184. 190 Sarah Ottini 00:42:57.9 00:21:53.4 F SANVERGA
T185. 47 Daniele Mazzalovo 00:42:57.9 00:21:53.4 M POLISPORTIVA ROVATESE
T185. 50 Roberta Montalbetti 00:42:57.9 00:21:53.4 F
187. 209 Elena Perazzi 00:43:07.1 00:22:02.6 F
188. 207 Maria Antonetti 00:43:28.4 00:22:23.9 F PODISTI CAZZEGGIO
189. 157 Alessandra Saugari 00:44:16.7 00:23:12.2 F RUNNER VALBOSSA
190. 156 Maurizio Girardi 00:45:57.8 00:24:53.3 M
191. 150 Alessandra Riva 00:46:28.2 00:25:23.7 F 3 V
192. 96 Marco Boto 00:46:42.2 00:25:37.7 M
193. 134 Elisa Zanini 00:46:47.3 00:25:42.8 F VALBOSSA
194. 43 Roberta Scapin 00:48:15.7 00:27:11.2 F ATHLOS RUNNER
T195. 155 Rosanna Gritti 00:49:08.2 00:28:03.7 F
T195. 106 Monica Berlusconi 00:49:08.2 00:28:03.7 F BPM SPA
197. 32 Rinaldo Francesca 00:51:16.0 00:30:11.5 M CAMPUS VARESE RUNNERS
T198. 56 Maria Teresa Pantaleo 01:04:41.0 00:43:36.5 F
T198. 12 Roxana Campaniello 01:04:41.0 00:43:36.5 F
T200. 152 Paolo Barbatti 01:20:00.0 00:58:55.5 M ATHLON RUNNER
T201. 101 Anna Avolio 01:20:00.0 00:58:55.5 F AERMACCHI
T202. 94 Janne Christiansen 01:20:00.0 00:58:55.5 F AERMACCHI
T203. 100 Andrea Rossi 01:20:00.0 00:58:55.5 M AERMACCHI
T204. 4 Maria Teresa Baldassa 01:20:00.0 00:58:55.5 F
T205. 93 Anna Culcasi 01:20:00.0 00:58:55.5 F AERMACCHI
T206. 213 Paola Venturini 01:20:00.0 00:58:55.5 F
T207. 92 Francesca Broggi 01:20:00.0 00:58:55.5 F AERMACCHI
T208. 91 Mario Luigi Rusconi 01:20:00.0 00:58:55.5 M AERMACCHI
T208. 29 Giulio Dorigo 01:20:00.0 00:58:55.5 M CAMPUS VARESE RUNNERS