Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 49 Diana Dee 00:43:15.6 00:00:00.0 10k cc Highworth RC
2. 51 Nauris Eglitis 00:43:25.5 00:00:09.9 10k
3. 43 Michelle Pank 00:46:49.5 00:03:33.9 10k
4. 46 Katie Garrity 00:49:15.6 00:06:00.0 10k
5. 44 Kirk Holland 00:51:48.9 00:08:33.3 10k
6. 48 Terry Garrity 00:53:28.8 00:10:13.2 10k Bungay Black Dog RC
7. 23 Martin Blackmore 00:54:04.3 00:10:48.7 10k
8. 16 Tim Shackel 00:54:10.4 00:10:54.8 10k
9. 47 Hazel Garrity 00:54:37.5 00:11:21.9 10k Bungay Black Dog RC
10. 31 Kate Hails 00:55:42.1 00:12:26.5 10k Avon Valley Runners
11. 24 Sharon Smith 00:56:31.3 00:13:15.7 10k Running Somewhere Else
12. 4 Chis Godfrey 00:58:49.4 00:15:33.8 10k
13. 30 Amanda-Jane Bygrave 00:59:48.0 00:16:32.4 10k Avon Valley Runners
14. 42 Julia Ebbrell 01:00:08.7 00:16:53.1 10k cc Stroud Canicross
15. 11 Chris Ashton 01:01:26.0 00:18:10.4 10k Avon Valley Runners
16. 1 Barbara Thomas 01:03:14.4 00:19:58.8 10k cc
17. 9 Kate Mcphedran 01:03:27.8 00:20:12.2 10k
18. 15 Tracy Titcombe 01:03:35.9 00:20:20.3 10k
19. 27 Gareth Walton 01:04:11.9 00:20:56.3 10k
20. 34 Emma Faulder 01:04:24.2 00:21:08.6 10k
21. 64 Kerry Shardlow 01:05:17.1 00:22:01.5 10k cc
22. 50 Fiona Hamilton 01:05:59.8 00:22:44.2 10k
23. 37 Kate Blye 01:07:22.0 00:24:06.4 10k cc
24. 28 Kate Leafe 01:07:26.3 00:24:10.7 10k Swindon Striders
25. 36 Dev Ram 01:10:32.8 00:27:17.2 10k
26. 63 Renta Bartucz 01:11:27.6 00:28:12.0 10k
27. 29 Mark Bygrave 01:11:30.1 00:28:14.5 10k Avon Valley Runners
28. 25 Sarah Gray 01:12:33.6 00:29:18.0 10k Running Somewhere Else
29. 26 Jane Tracy 01:12:39.7 00:29:24.1 10k
30. 41 Zoe Mundy 01:13:01.7 00:29:46.1 10k
T31. 62 Fiona Thompson 01:22:05.8 00:38:50.2 10k
T31. 61 Michelle Cope 01:22:05.8 00:38:50.2 10k
T33. 22 Sarah Hartley 01:23:42.9 00:40:27.3 10k
T34. 21 Leanne Baker 01:23:42.9 00:40:27.3 10k
T34. 20 Julia Hookway 01:23:42.9 00:40:27.3 10k
36. 12 Johnny Bailey 01:25:28.1 00:42:12.5 Half Wroughton whippetts
37. 35 Craig Hallett 01:26:40.6 00:43:25.0 Half
38. 2 Carole Nicol 01:27:44.3 00:44:28.7 10k
39. 3 Michael Nicol 01:27:45.5 00:44:29.9 10k
T40. 5 Melinda Tilley 01:29:33.7 00:46:18.1 10k
T40. 6 Fiona Swanborough 01:29:33.7 00:46:18.1 10k
42. 45 Andy Stanley 01:34:10.4 00:50:54.8 Half Avon Valley Runners
43. 39 Leah Sartain 01:35:13.3 00:51:57.7 Half
44. 10 Keith Firkin 01:37:16.6 00:54:01.0 Half Cirencester AC
45. 7 Samantha Kelly 01:37:26.0 00:54:10.4 Half Royal Wootton Bassett Hounds RC
46. 38 Andrew Jefferies 01:40:58.6 00:57:43.0 Half Avon Valley Runners
47. 13 Nigel Stone 01:46:29.9 01:03:14.3 Half Swindon Triathlon Club
48. 60 Neil Smith 01:48:52.7 01:05:37.1 Half
49. 33 David Mekeown 01:54:34.4 01:11:18.8 Half Lymington Triathlon Club
50. 40 Kate Townsend 02:04:15.3 01:20:59.7 Half Farnham runners
51. 8 Chris Lewis 02:04:43.9 01:21:28.3 Half cc
52. 19 Roger Heath 02:06:51.4 01:23:35.8 Half Marlborough Running Club
53. 14 Huw Mellor 02:17:08.4 01:33:52.8 Half