Final Results

Pos Bib Name Time ± Group
1. 26 Bendik Kalland 00:16:22.4 00:00:00.0 NTG gutter
2. 38 Ola Spigseth 00:16:24.4 00:00:02.0 NTG gutter
3. 32 Torodd Klausen 00:16:41.8 00:00:19.4 NTG gutter
4. 8 Sivert Borgen 00:16:58.3 00:00:35.9 NTG gutter
5. 40 Jakob Gloeersen 00:16:59.5 00:00:37.1 NTG gutter
6. 18 Ola Loevlien 00:17:10.8 00:00:48.4 NTG gutter
7. 34 Isak Skari Berger 00:17:12.7 00:00:50.3 NTG gutter
8. 4 Noah Christoffer Nielsen Nylund 00:17:16.4 00:00:54.0 NTG gutter
9. 10 Linus Engdahl 00:17:16.5 00:00:54.1 NTG gutter
10. 30 Fredrik Hammerdal Owren 00:17:20.7 00:00:58.3 NTG gutter
11. 24 Simen Gammelmo 00:17:23.9 00:01:01.5 NTG gutter
12. 36 August Myrvold 00:17:33.8 00:01:11.4 NTG gutter
13. 20 Ola Aurmo 00:17:39.1 00:01:16.7 NTG gutter
14. 28 Henrik Jevanord 00:17:56.6 00:01:34.2 NTG gutter
15. 12 Martin Bjerke 00:18:00.8 00:01:38.4 NTG gutter
16. 16 Edward Aarstad 00:18:21.6 00:01:59.2 NTG gutter
17. 6 August Hovde 00:18:22.1 00:01:59.7 NTG gutter
18. 29 Ingrid Bergene Aabrekk 00:18:38.3 00:02:15.9 NTG jenter
19. 22 Baard Gunnar Brun 00:18:39.6 00:02:17.2 NTG gutter
20. 27 Kaja Loennecken 00:19:17.0 00:02:54.6 NTG jenter
21. 15 Ingeborg Andberg Stenersen 00:19:44.9 00:03:22.5 NTG jenter
22. 5 Elise Fredheim Simonsen 00:19:49.3 00:03:26.9 NTG jenter
23. 25 Kristine Hjellbakk Hole 00:20:10.8 00:03:48.4 NTG jenter
24. 17 Kristine Louise Kvamme 00:20:14.4 00:03:52.0 NTG jenter
T25. 9 Hedda Magnussen 00:20:15.0 00:03:52.6 NTG jenter
T25. 21 Julie Jeistad 00:20:15.0 00:03:52.6 NTG jenter
27. 7 Mina Sofie Kjaeraas Moland 00:20:15.2 00:03:52.8 NTG jenter
28. 19 Tuva Henden Groette 00:20:16.1 00:03:53.7 NTG jenter
29. 11 Mille Marie Storlien 00:20:16.7 00:03:54.3 NTG jenter
30. 14 Eskil Engdal 00:20:20.3 00:03:57.9 NTG gutter
31. 3 Synne Boerresen Bollingmo 00:20:48.4 00:04:26.0 NTG jenter
32. 23 Martine Smedsrud 00:20:48.6 00:04:26.2 NTG jenter
33. 1 Caroline Plukkerud 00:21:57.4 00:05:35.0 NTG jenter
34. 2 Jakob Kroeger Traethaug 00:32:55.6 00:16:33.2 NTG gutter