Final Results

Pos Bib Name Time ± Group Team
1. 363 Jonas Vika 00:20:20.5 00:00:00.0 M 19-20 MjøsSki
2. 366 Jørgen Harby 00:20:31.8 00:00:11.3 M 19-20 Lillehammer Skiklub
3. 355 Ola Spigseth 00:20:42.4 00:00:21.9 M 19-20 Nes Ski
4. 378 Fredrik Glomsrud Stenersen 00:20:44.5 00:00:24.0 M 19-20 Lillehammer Skiklub
5. 368 Mats Opsal 00:20:54.5 00:00:34.0 M 19-20 MjøsSki
6. 382 Jan Christian Kjærnli 00:20:56.0 00:00:35.5 M 19-20 Rendalen IL
7. 327 Peder Elias Nordseth 00:21:03.7 00:00:43.2 M 18 Snertingdal IF Ski
8. 359 Birk Strand Bjørnaa 00:21:04.0 00:00:43.5 M 19-20 Lillehammer Skiklub
9. 365 Magnus Braathen Olsen 00:21:05.5 00:00:45.0 M 19-20 Lillehammer Skiklub
10. 309 Sivert Borgen 00:21:15.2 00:00:54.7 M 17 Østre Toten Skilag
11. 377 Fredrik Hammerdal Owren 00:21:16.0 00:00:55.5 M 19-20 Lillehammer Skiklub
T12. 338 Even Thorvaldsen 00:21:26.2 00:01:05.7 M 18 Ottestad IL
T12. 318 Linus Engdahl 00:21:26.2 00:01:05.7 M 17 Torvikbukt IL
14. 367 Even Karlsen 00:21:26.6 00:01:06.1 M 19-20 Lillehammer Skiklub
15. 379 Jörgen Schjölberg 00:21:27.9 00:01:07.4 M 19-20 Tynset IF
16. 384 Bjarte Bjertnaes 00:21:28.7 00:01:08.2 M 19-20 Jevnaker Idrettsforening Ski
17. 329 Sjur Holm Grøneng 00:21:34.3 00:01:13.8 M 18 Lillehammer Skiklub
18. 370 Birk Møller Gundersen 00:21:35.4 00:01:14.9 M 19-20 Lyn Ski
19. 353 Nils Henrik Kvale 00:21:37.0 00:01:16.5 M 19-20 Østre Toten Skilag
20. 332 Even Mobrenna 00:21:40.2 00:01:19.7 M 18 Hamar Skiklubb
21. 343 Jakob Lundby 00:21:41.3 00:01:20.8 M 18 Østre Toten Skilag
22. 383 Reidar Aurmo 00:21:43.6 00:01:23.1 M 19-20 Lillehammer Skiklub
23. 307 August Hovde 00:21:43.8 00:01:23.3 M 17 Gjøvik Skiklubb
24. 357 Fredrik Gerardo Fodstad 00:21:46.8 00:01:26.3 M 19-20 Eidsvold Værks Skiklub
25. 386 Elias Mostraum 00:22:01.0 00:01:40.5 M 19-20 Osterøy IL
26. 352 Jakob Møller Gløersen 00:22:01.1 00:01:40.6 M 19-20 Bygdø IL
27. 374 Torodd Klausen 00:22:01.8 00:01:41.3 M 19-20 Konnerud IL
28. 371 Fredrik Haugen Strandhaug 00:22:07.3 00:01:46.8 M 19-20 Lillehammer Skiklub
29. 330 Sebastian Rød Feragen 00:22:07.9 00:01:47.4 M 18 Tynset IF
30. 372 Simen Olsen Kirkevik 00:22:11.1 00:01:50.6 M 19-20 Ottestad IL
31. 305 Fabian Von Saldern Runer 00:22:17.7 00:01:57.2 M 17 Haslum IL
32. 337 Sigurd Øygard 00:22:18.8 00:01:58.3 M 18 Rogne IL
33. 385 Bjørn Lindvik Stubrud 00:22:24.6 00:02:04.1 M 19-20 Søre Ål IL
34. 356 Eskil Bakken 00:22:24.9 00:02:04.4 M 19-20 Lillehammer Skiklub
35. 331 Simen Gammelmo 00:22:28.1 00:02:07.6 M 18 Svea Skilag
36. 369 Nikolai Hansen Bakken 00:22:30.0 00:02:09.5 M 19-20 Trysilgutten IL
37. 340 Torjus Berge Aspesletten 00:22:36.1 00:02:15.6 M 18 Lillehammer Skiklub
38. 335 Ola Aurmo 00:22:37.6 00:02:17.1 M 18 Lom IL
39. 339 Philip Georg Johansen 00:22:38.3 00:02:17.8 M 18 Trysilgutten IL
40. 361 Lars Petter Frydenlund Fremstad 00:22:44.8 00:02:24.3 M 19-20 Gjøvik Skiklubb
41. 341 Imre Sagbakken Myrland 00:22:46.1 00:02:25.6 M 18 Raufoss IL Langrenn
42. 313 Eivind Kristinson Framstad 00:22:46.2 00:02:25.7 M 17 Øystre Slidre IL
43. 312 Noah Christoffer Nielsen Nylund 00:22:56.1 00:02:35.6 M 17 Medkila Skilag
44. 360 Torkild Nytrøen 00:22:57.0 00:02:36.5 M 19-20 Rendalen IL
45. 364 Jonas Tyldum 00:22:59.7 00:02:39.2 M 19-20 Snåsa IL
46. 336 Emil Solan Gorset 00:23:01.5 00:02:41.0 M 18 Svea Skilag
47. 380 Per Kristian Gauslaa 00:23:10.6 00:02:50.1 M 19-20 Oddersjaa SSK
48. 346 Ola Løvlien 00:23:11.3 00:02:50.8 M 18 Lillehammer Skiklub
49. 310 Edvard Fossum Olstad 00:23:17.6 00:02:57.1 M 17 Øyer-Tretten IF
50. 328 Vemund Wangen 00:23:24.0 00:03:03.5 M 18 Lillehammer Skiklub
51. 317 Oscar Smogeli Opsann 00:23:25.6 00:03:05.1 M 17 Lillehammer Skiklub
52. 311 Martin Bjerke 00:23:26.1 00:03:05.6 M 17 Follebu Skiklubb
53. 376 Ivar Dragerengen 00:23:37.0 00:03:16.5 M 19-20 Raufoss IL Langrenn
54. 306 Nikolai Kristiansen 00:23:42.4 00:03:21.9 M 17 Brandbu IF
T55. 314 Eskil Engdal 00:23:43.2 00:03:22.7 M 17 Vind IL
T55. 325 Sindre Syvertsen Overen 00:23:43.2 00:03:22.7 M 18 Kolbu KK
57. 315 Eirik Fjeld 00:24:01.1 00:03:40.6 M 17 Hamar Skiklubb
58. 334 Karenus Aaeng 00:24:01.5 00:03:41.0 M 18 Alvdal IL
59. 354 Herman Byfuglien Ulsrud 00:24:06.9 00:03:46.4 M 19-20 Gjøvik Skiklubb
60. 375 Morten Ramstad 00:24:57.7 00:04:37.2 M 19-20 Gjøvik Skiklubb
61. 362 Anders Alme Eng 00:25:01.8 00:04:41.3 M 19-20 Nordre Land IL
62. 344 Jesper Ludvigsen Rønning 00:25:18.0 00:04:57.5 M 18 Lillehammer Skiklub
63. 320 Erik Røstad 00:25:43.0 00:05:22.5 M 17 Nordre Land IL
64. 316 Asbjørn Christian Hedebo Boye 00:26:47.0 00:06:26.5 M 17 Trysilgutten IL
65. 308 Elias Månum Esp 00:27:38.3 00:07:17.8 M 17 Etnedal Skilag
- 373 Vegard Aarstad - - M 19-20 Ås IL
- 326 Henrik Jevanord - - M 18 Moelven IL
- 275 Anna Heggen - - K 19-20 Svea Skilag
- 351 August Myrvold - - M 19-20 Kjellmyra IL
- 289 Karoline Grøtting - - K 19-20 Lillehammer Skiklub
- 282 Tuva Johnsen - - K 19-20 Raufoss IL Langrenn
- 290 Thea Snortheimsmoen - - K 19-20 Vestre Slidre IL
- 279 Ingrid Bergene Aabrekk - - K 19-20 Runar
- 286 Sigrid Jøranli Sundgaard - - K 19-20 Søre Ål IL
- 288 Eivor Melbybråten - - K 19-20 Øystre Slidre IL
- 293 Kaja Loennecken - - K 19-20 Asker Skiklubb
- 280 Ida Ramstad - - K 19-20 Nittedal IL
- 287 Maja Kjærås Moland - - K 19-20 Stokke IL
- 292 Marie Slåen - - K 19-20 Tormod Skilag
- 247 Ragna Fodstad - - K 17 Østre Toten Skilag
- 291 Kristine Hjellbakk Hole - - K 19-20 Sunnylven IL
- 278 Ingeborg Kristensen Hoftun - - K 19-20 Suldal IL
- 284 Andrine Fuglerud Flugstad - - K 19-20 Gjøvik Skiklubb
- 264 Julie Jeistad - - K 18 Lismarka Skilag
- 249 Synne Børresen Bollingmo - - K 17 Raufoss IL Langrenn
- 283 Janne Ballangrud Seierstad - - K 19-20 Raufoss IL Langrenn
- 262 Johanne Peroline Norheim - - K 18 Eidsvold Værks Skiklub
- 277 Kristina Bergquist - - K 19-20 Lillehammer Skiklub
- 263 Maria Masovn Haave - - K 18 Lillehammer Skiklub
- 243 Lene Jøranli - - K 17 Nordre Land IL
- 285 Tina Krøger Træthaug - - K 19-20 Søre Ål IL
- 267 Mia Jenny Nygaard Østreng - - K 18 Gjerdrum IL
- 281 Maria Finni Magnussen - - K 19-20 Lillehammer Skiklub
- 240 Hanna Lerche Fodstad - - K 17 Østre Toten Skilag
- 254 Jessica Birgit Silber - - K 17 Vind IL
- 268 Tuva Henden Grøtte - - K 18 Utleira IL
- 256 Hannah Schjetne - - K 17 Gjøvik Skiklubb
- 265 Lisa Elin Fergusson Sørlien - - K 18 Hakadal IL
- 252 Karoline Røstøen - - K 17 Østre Toten Skilag
- 244 Mina Sofie Kjærås Moland - - K 17 Stokke IL
- 245 Mille Marie Storlien - - K 17 Lillehammer Skiklub
- 242 Mathea Nordvik - - K 17 Brandbu IF
- 294 Natascha Nina Silber - - K 19-20 Vind IL
- 250 Aurora Storlien Ulen - - K 17 Lillehammer Skiklub
- 266 Kristina Masovn Haave - - K 18 Lillehammer Skiklub
- 255 Selma Byfuglien Ulsrud - - K 17 Gjøvik Skiklubb
- 251 Andrea Myrhaug Tofte - - K 17 Øyer-Tretten IF
- 257 Ada Myhren Bekkelund - - K 17 Søre Ål IL
- 270 Eline Prestmo - - K 18 Lillehammer Skiklub
- 381 Håvard Kvam - - M 19-20 Kolbu KK