Final Results

Pos Bib Name Time ± Group
1. 8 Ronja Evertsen 00:07:02.1 00:00:00.0 NTG jenter
2. 9 Johanne Peroline Norheim 00:07:37.5 00:00:35.4 NTG jenter
3. 20 Karoline Groetting 00:07:42.0 00:00:39.9 NTG jenter
T4. 11 Sigrid Joeranli Sundgaard 00:07:43.1 00:00:41.0 NTG jenter
T4. 21 Mille Marie Storlien 00:07:43.1 00:00:41.0 NTG jenter
6. 5 Anna Heggen 00:07:45.1 00:00:43.0 NTG jenter
7. 15 Thea Soerum 00:07:50.4 00:00:48.3 NTG jenter
8. 14 Ingrid Bergene Aabrekk 00:08:08.4 00:01:06.3 NTG jenter
9. 22 Julie Jeistad 00:08:10.8 00:01:08.7 NTG jenter
10. 6 Andrine Fuglerud Flugstad 00:08:13.0 00:01:10.9 NTG jenter
11. 12 Elise Fredheim Simonsen 00:08:15.3 00:01:13.2 NTG jenter
12. 19 Ingeborg Andberg Stenersen 00:08:16.1 00:01:14.0 NTG jenter
13. 4 Emma Axelsson 00:08:17.6 00:01:15.5 NTG jenter
14. 10 Marie Wangen 00:08:19.8 00:01:17.7 NTG jenter
15. 18 Martine Smedsrud 00:08:23.9 00:01:21.8 NTG jenter
16. 7 Hedda Magnussen 00:08:29.2 00:01:27.1 NTG jenter
17. 17 Tuva Henden Groette 00:08:29.4 00:01:27.3 NTG jenter
18. 13 Oline Vestad 00:08:33.5 00:01:31.4 NTG jenter
19. 1 Maja Kjaeraas Moland 00:08:35.7 00:01:33.6 NTG jenter
20. 39 Bendik Kalland 00:08:36.1 00:01:34.0 NTG gutter
21. 34 Linus Engdahl 00:08:46.4 00:01:44.3 NTG gutter
22. 38 August Hovde 00:08:51.1 00:01:49.0 NTG gutter
23. 2 Synne Boerresen Bollingmo 00:08:52.0 00:01:49.9 NTG jenter
24. 30 Sivert Borgen 00:08:58.5 00:01:56.4 NTG gutter
25. 3 Mina Sofie Kjaeraas Moland 00:09:00.9 00:01:58.8 NTG jenter
26. 16 Kristine Louise Kvamme 00:09:20.2 00:02:18.1 NTG jenter
27. 37 Henrik Jevanord 00:09:20.6 00:02:18.5 NTG gutter
28. 32 Martin Bjerke 00:09:27.6 00:02:25.5 NTG gutter
29. 35 August Myrvold 00:09:47.1 00:02:45.0 NTG gutter
30. 31 Ola Loevlien 00:09:48.7 00:02:46.6 NTG gutter
31. 29 Eskil Engdal 00:09:50.3 00:02:48.2 NTG gutter
32. 40 Baard Gunnar Brun 00:09:54.9 00:02:52.8 NTG gutter
33. 28 Oscar Pladsen Gussiaas 00:10:09.5 00:03:07.4 NTG gutter
34. 36 Jakob Kroeger Traethaug 00:10:39.5 00:03:37.4 NTG gutter